Dizi setine saldırıda yeni detaylar: Gerçek ne çıktı

‘Sıfır Bir’ dizisinin final yapmasının ardından Blu TV’de yayınlanmaya başlayan ‘Kıyma’ dizisinin İstanbul Kartal’daki setine silahlı saldırı düzenlendi. Kartal’daki Be Platoları’ndaki sete giden bir grup, sahne provasına başlamak üzere hazırlık yapan oyuncu ekibine ateş açtı. Dizinin Cengo rolüyle tanınan oyuncularından Cengizhan Yurdutek, silahlı kişiyi fark edip kendini bankın arkasına attı.

İLGİLİ HABER:

Dizi setine silahlı saldırı: Ünlü oyuncu başından yaralandıMagazin

SALDIRGAN KAÇTI

Dizi ekibi 5 kurşun sıkan saldırganların peşine düştü, ancak yakalayamadı. Olay yerine giden polis ekipleri inceleme yaptı ve tanıkların ifadelerini aldı. Dün işlerinin başına geri dönen dizi ekibi olayın kendilerine değil, platoya yönelik olduğunu söyledi.

2 KİŞİ TUTUKLANDI

Esenyurt’ta gözaltına alınan taksici Ş.T’nin, sorgusunda, kendisini B.G’nin aradığını, daha sonra Beyoğlu’ndan S.Y’yi alarak olay yerine gittiklerini, aracı cadde üzerinde beklerken saldırının gerçekleştiğini söylediği öğrenildi. Şüpheliler B.G. ile S.Y. de adresleri belirlendikten sonra yakalandı. Zanlıların adreslerinde yapılan aramalarda ruhsatsız tabanca, 3 şarjör ile 73 mermi ele geçirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen B.G ile S.Y çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı, taksici Ş.T. ise adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.

SALDIRIDA ‘DALTONLAR’ İZİ ARAŞTIRILIYOR

Daltonlar çetesine mensup bazı sosyal medya hesaplarında silahlar ile oyuncular Cengizhan Yurdutek ve Burak Akyüz’ün fotoğrafları kullanılarak tehdit mesajları paylaştı. Geçen yıl Ağustos ayında, Cengizhan Yurdutek ve Burak Akyüz’e yakınlığı bilinen Halil Ay Fransa’da Daltonlar tarafından öldürülmüştü. Dünkü saldırının gerisinde, iki çete grubu arasındaki husumetin olabileceği ifade ediliyor.

Odatv’nin edindiği bilgilere göre de saldırının altında Daltonlar olduğu şüphesi de araştırılıyor.

Talha Özmen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir